Novinky

28.11.2018 18:57

Po niekoľko rokov opakujúcom závere v Sudoparku sme zmenili vzduch a vďaka Janke Macinskej sme mohli tohtoročný záver uskutočniť na Štrbskom plese, na "už našej" ubytovni na technických službách. polovica prišla už vo štvrtok večer, takže v piatok sme absolvovali výživnú prechádzku na chatu pod Soliskom ( 1848 m n.m. ).

Večer prišiel zvyšok klubu ( chýbala len Katka Košuova, pre školské povinnosti) dokopy teda aj s hosťami z Turia 20 ľudí. V sobotu poobede sme absolvovali krátke ROB preteky, ktoré  medzi mžskou časťou s náskokom vyhral Jakub Kuriak, no a ženskú časť naša nová vychádzajúca hviezda a sestra jakuba Terezka Kuriaková.

Večer už prišlo tradičné vyhodnotenie sezóny s videami od Košutka a samozrejmou orienťáckou tortou od Majky. Lahôdkou bola večera, ktorú pripravila firma Tomaskina teda pečené kolienka so všetkými možnými prílohami... pred tým ale aj potom nás kŕmil neskutočným množstvom jedla už ako klubový kuchár Čierny..

V nedeľu ráno ešte časť vybehla na vodopád skok, no a druhá časť bojovala sama so sebou :-) fotky aj videa si stiahnite tu:uloz.to/tam/_wYHZKP2bVC5S

14.11.2018 18:33

Košutko 14.krát a Terezka 1.krát... GEZnO je pre nás už kultový horský extrém, ktorým ja už 14. krát zakončujem sezónu. Tentokrát sa preteky konali blízko hraníc, neďaleko Českého Tešína. Za ROB klub teda štartovali Jakub a Zuzka Kuriakovci a Košutko a Terezka.Oba "zespuli" bežali kategóriu R , kde sa prihlásilo 49 dvojíc...Čakalo nás cca 20km a 1200 m prevýšenia v peknom počasí. Doplnili nás tradične ešte Mitko s Čiernym..

Po rvom dni sme obsadili 6. priečku, ale Jakub a Zuzka bezpečne viedli celé súťažné pole. Mitko s čiernym takmer po 7,5 hodine dorazili na štvrtom mieste vo Veteránoch. V nedeňajšej druhej etape, ktorá sa už išla povinným poradím sme obájili pozície zo soboty, tak sme mohli zatlieskať Jakubovi a Zuzke k zisku už druhého GEZnA... Celkovo sa pretekov zúčastnilo viac ako 400 pretekárov! Keďže je to návykové ( pre mňa určite) o rok sa uvidí ...

11.09.2018 17:47

Po 10 - tich rokoch sa majstrovstvá sveta dostali opäť do Ázie a znova do Kórejskej republiky ( tej južnej samozrejme). Reportáž píšem hoci som tentokrát necestoval, pretože cena čas a aj predpoklad že to nebude asi to čo chcem zažiť...Napriek tomu z nášho ROB klubu si nomináciu vybojovali Katka a Janka medzi ženami,  Martin Košut medzi mužmi a Lukáš Račko medzi Juniormi. Foxoring mal patriť našim dievčatám , no jednoduchá trať vyhovovala skôr bežeckým typom ako orienťákom, i tak boli ženy v desiatke..potom priešiel šprint kde opäť všetci naši  v top 10. Najbližšie bol Lukáš, pár sekúnd a medajla by nešla do Turia ( Tomáš Jurčík) ale do Kysuce. No a na rade boli klasiky, keďže organizátori vekom všetci dôchodci nepotrebovali za potrebné šíriť info aj pre tých čo ostali doma, tak sme sa dostali k informáciam naraz až s niekoľko hodinovým oneskorením.( nepomohlo mi ani keď som pc zapinal o 3 ráno...Šrom ostal tiež doma.. ) No a klasika nedopadla podľa očakávania, dokonca po informácich ktoré som dostal od Katky som mal obavu ako dopadne posledný pretek na 2m keď na klasickej 80ke bojovala doslova o prežitie...

Nakoniec prišla vytúžená správa že baby sú strieborné, keď do poslednej pretekárky boli prvé a Katka dokonca individuálne tretia! No i tak to bola úľava a radosť zároveň.! Takže sezóna 2018 je opäť úspešná, pretože máme aktuálnu Majsterku sveta Terezku Kuriakovú, a  nakoniec aj Luky, Janka a Katka medajlu z MS! link na výsledky je

 tu: www.ardf2018.kr/bbs/content.php?co_id=Results_2018

 

       

 

 

10.08.2018 11:01

Pohár Lolka a Bolka ( Poľsko )

Cez prázdniny sa členovia nášho klubu zúčastnili prázdninových pohárových pretekov neďaleko hraníc v meste Bialsko-Biala. Nemali sme veľké očakávania že to bude pretek svetovej úrovne, išli sme hlavne preto že sa blíži vrchol sezóny MS2018 Kórea. No a naše predpoklady sa aj naplnili do bodky. Jednak konkurencia bola takmer nulová, neprišiel nik z Čiech ani z Ukrajiny, tak sme si zapretekali len s podmienkami ktoré pripravili organizátori..

Začínalo sa 2 metrom..Po úmorných horúčavách nás čakalo vcelku príjemné počasie aj keď hrozilo že dážď môže prejsť do riadnej búrky. Nestalo sa a dážď príjemne sťažoval podmienky na trati. Tú nám trošku sťažili aj organizátori,  keď  hneď nábehová kontrola bola hlboko v štartovom krúžku, naviac na náprotivnej strane hrebeňa...Štartovali sme netradične do 5..lebo sme v Poľsku...výsledky v cieli síce boli, no monitor slúžil organizátorom ktorí tiež behali a nie nám...ale prežili sme aj horšie...jedlo, nocľah bol v miestnom internáte takže to fungovalo štandartne.

Pokračovali sme 80 kou, no hneď na začiatku štartérov upozornil miestny správca lesa že je na súkromnom pozemku a že sme tu "ILEGALNO".. Vyriešili aj takúto maličkosť a za fajn počasia sme odbehli jednoduchý závod na mape z minulého roku, hoci propozície hovorili o mape Kozí chrbát...ale ako hovorí Kurt.." ako sa mení situácia tak sa mení taktika :-) )" tak aj my sme sa prispôsobili...Štartovali sme zas do 5, lebo organizátori nevedeli nejako synchronizovať čas štartu a cieľa. Po obede prebehlo vyhlásenie po ktorom sme nabrali smer domov. 

Terezka Kuriaková aktuálna Majsterka sveta v dorastenkách brala "iba" striebro, tak ako aj Katka Košútová, Zuzka Súkeniková bronz, keď v súčte bola lepšia len Agáta Kulicka z Poľska. Mužskú kategóriu vyhral Martin Košut ale vo farbách Slovenskej repre, veteránsku kategóriu zas najstarší Košutko.

Budúci rok to budú vraj aj Majstrovstvá Poľska, tak uvidíme...:-)

Košutko

05.07.2018 19:46

WYAC2018 Doksy CZ

Už po druhý krát sa mladé nádeje ROB ( žiaci a dorastenci ) stretli nie na európskom šampionáte ale rovno na svetovom. Hoci ani tentokrát čínska delegácia znova nedorazila. No aj tak špička nášho športu má sídlo v Európe. My sme v počte Mitko,Čierny, Pipkoš, Katka a Košutko prišli povzbudiť Slovenskú výpravu, najmä však členov nášho klubu. Ubytovali sme sa v neďalekom kempe a nasledujúce ráno sme vyrazili pripravený fandiť..v cieli.. Úvodná 80ka priniesla "len" dve miesta  v prvej desiatke v kategórií dorasteniek, keď Sofia Lilgová a Terezka Kuriaková obsadili 7 a 8 miesto. No súčtom ich vyrovnaných časov nám to prinieslo prvú bronzovú medailu...Ale ďalší deň nás čakal atraktívny šprint. Už divácka kontrola napovedala že dnes to bude Slovenský deň! A naozaj aj bol..Terezka Kuriaková nedala nikomu žiadnu šancu a takmer od druhej kontroly nezadržateľne kráčala k vytúženej zlatej medaile. V cieli mala takme 4 minútový náskok pred zatiaľ vedúcou Ukrajinkou. Kedže štartovala na začiatku kategórie, nemohli sme sa ešte naplno radovať. No keď som  pozrel jej medzičasy bolo mi jasné že dnes bude placka. Terezka napokon vyhrala svoj prvý veľký pretek a zaradila sa ku Katke a Janke Macinskej ako čerstvá majsterka sveta. ( musím na záver zas upiecť ďalšiu majstrovskú tortu) No a náš veľký úspech podčiarkla ešte Sofia Lilgová ktorá získala bronz len pár sekúnd pred oddielovou kolegyňou Alenkou Kubalovou. Večer sa teda hrala aj druhá časť Československej hymny..:-) Dočkali sa aj Turanci, keď Tomáš Jurčík vybojoval bronz, Michal Nosáľ ostal tesne za medailou.

Dvojmeter nám opäť zásluhou starších dievčat priniesol znova bronz, no to sme už sledovali doma na PC, pretože práca nás predsa len živí..:-) No určite to bol super zážitok, sme radi že sme boli naživo pritom.

link na výsledky: www.wyac2018.com/download/

Košutko

19.06.2018 09:41

43.KYSUCA cup

Ďalší už 43. pohár je šťastne za nami. Vrátili sme sa opäť na Klokočov do skoro už Beskydsých lesov.

Tento ročník taktiež patril do série Slovenského pohára a bol aj rozhodujúci v nominácií na MS  dorastu ako aj dospelých. Centrum pretekov na poskytla základná škola Klokočov, kde sa behom chvíľe z tried stali izby s originálnymi posteľami. 

Začínali sme na novej mape v okolí samotnej školy takže nebolo treba nikde cestovať. podrobné výsledky nájdete na webovej stránke pretekov. ( jediný slovenský pretek ktorý má svoj web!) no a poobede sme pokračovali na mape sudopark dvojmetrom, dosiaľ išlo všetko ako zvyčajne až kým neprišla rozhodujúca 80ka.

Pretože väčšina nášho oddielu sú aktívny pretekári, kontroly sú zamknuté a nestrážené. Počas 80ky došlo k vytrhnutiu antény z jedného z vysielačov niktorým z pretekárov! Najskôr sme si mysleli že kontrola bola chybne postavená a preto došlo k vytrhnutiu antény, no opak bol pravdou, len zázrakom sa to nestalo aj na ostatných pretože bezohľadnosť niektorých pretekárov bola taká že ešte ďalšie dve kontroly boli zničené tak akoby tadial prešlo minimálne stádo volov...Následne to viedlo k zrušeniu pretekov pre kategórie ktoré mali spomínanu kontrolu. Je to ponaučenie aj pre nás organizátorov do budúcnosti aby sme kontroly zabezpečili ešte dôraznejšie proti náhodnému poškodeniu. Ak to bolo úmyselné tak nepomôže nič..

Napriek tomu sa aj tým že počasievyšlo preteky vydarili, tradičná tombola odišla do Martina...Hodnotné ceny zas do rôzných kútov SR. 43 víťazom sa stal Peter Viskup z Rádioklubu TURIE! Čaká nás 44 pohár .

link :40-kysucacup.webnode.sk/

Košutko

25.11.2017 18:31

  Účasť potvrdili:

  Košutko,Janka a Pepe,Zuzka a Kubo,Maťo Košut,Danka s Adamkom,Mitko,

  Čierny,Katka,Terezka,Pipkoš,Viktória,Kurt + Tomáš,Vlčák ,Lukáš ....18+ Adamko :-)

  Malá zmena v programe...nebude fox ale bude krátka trať, pretože do soboty má nasnežiť...

  Vodiči nezabudnite reťaze alebo 4x4! Štart preteku plánujem na 13:00 Hod.

11.11.2017 18:12

Už tradične záver orienťáckej sezóny je pre nás prvý novembrový víkend. Vtedy sa koná v Poľsko - Slovenskom pohraníčí horský extrém v orientačnom behu. Členovia nášho oddielu nesmeli chýbať ani tento rok. Ja (Košutko) som zaknihoval 13x! No mali sme hneď dvoch nováčikov, Čierny vytvoril dvojicu s Viktóriou a Lukáš Račko s Martinom Košútom, Košutko na poslednú chvíľu dostal Aniku Šimečkovú, pretože Terezka ostala doma s chrípkou, podobne aj Martin Tomaskin s Gabikou. Našu zostavu ešte doplnila dvojica Jožo Šimeček s dcérou Bašou. Tí nakoniec obhájili minuloročné striebro. Čierny s Viki obsadili pekné piate miesto a Maťo s Lukym boli niekde v strede štartovného poľa. Počasie na jednotku, ubytovanie tiež, len moje koleno nevydržalo záťaž dolu kopcom a po 10 kilometroch som dokríval do cieľa...Kto to nezažil nepochopí...

Verím že budúci rok budeme zdraví všetci a dáme ďalšie GEzNO!

09.09.2017 18:42

Začiatok septembra je pre nás vrchol sezóny, nakoľko sa v tomto termíne konajú buď majstrovstvá sveta alebo európy. Tento rok nás privítalo kúpeľné mestečko na hraniciach Litvy a Poľskej republiky. S medajlovými ambíciami sme plný očakávania vyrazili smer Litva. Zázemie pre pretekárov bolo naozaj luxusné, tak ako sa patrí na vrcholné podujatie akým Majstrovstvá európy sú.

 

V prvom závode , foxoringu sme naše nádeje vkladali hlavne do Janky Macinskej, ktorá patri v tejto disciplíne k absolútnej svetovej špičke. Janka nesklamala ale medajla pre nás vysela príliš vysoko..( Janka bola zranená a viac ako pol roka nemohla riadne trénovať). Na rad už prišiel šprint, kde sme tiež čakali medajlové umiestnenie, veď Jakub a Martin v mužskej kategórií počas roka dosahovali sľubné časy. Podarilo sa im síce dostať do TOP 10, no medajla bola vysoko. Medajla pre slovensko predsa len prišla.Podarila sa Jožovi Šimečkovi a jeho manželke a hneď obe boli zlaté...Kúsok chýbal Čiernemu a mohli sme sa radovať aj my, no bolo to len nepopulárne štvrté miesto...No Čierny naznačil že má formu...

Hneď v prvej klasike na 2 metri to aj potvrdil a prvý krát získal individuálnu bronzovú medajlu! No a my sme ostatní sme počitali ale na medajli naše počty nestačili..:-). Posledná klasika sa bežala v rovnakom rovinatom teréne ako predošlé preteky, tak sme v napätí v cieli čakali na Jakuba a Martina... po spočítaní výsledkov sme sa nakoniec dopočítali na bronz v družstvách...No stále sme neverili, dokiaľ nebude medajla na krku chalanov...(organizátori dokázali vytvoriť taký chaos aký sa len tak nevidí, veď štartovka sa menila aj 5x za hodinu a nakoniec aj tak platila 6ta verzia)

Vyhodnotenie potvrdilo naše rátanie a Slovensko malo zásluhou Martina ,Jakuba a Adama bronzovú medajlu, keď od 4. Ruska nás delilo 25 sekúnd...

01.08.2017 19:58

WEYAC 2017

1 | 2 | 3 | 4 >>