Novinky

10.08.2018 11:01

Pohár Lolka a Bolka ( Poľsko )

Cez prázdniny sa členovia nášho klubu zúčastnili prázdninových pohárových pretekov neďaleko hraníc v meste Bialsko-Biala. Nemali sme veľké očakávania že to bude pretek svetovej úrovne, išli sme hlavne preto že sa blíži vrchol sezóny MS2018 Kórea. No a naše predpoklady sa aj naplnili do bodky. Jednak konkurencia bola takmer nulová, neprišiel nik z Čiech ani z Ukrajiny, tak sme si zapretekali len s podmienkami ktoré pripravili organizátori..

Začínalo sa 2 metrom..Po úmorných horúčavách nás čakoalo vcelku príjemné počasie aj keď hrozilo že dážď môže prejsť do riadnej búrky. Nestalo sa a dážď príjemne sťažoval podmienky na trati. Tú nám trošku sťažili aj organizátori,  keď  hňeď nábehová kontrola bola hlboko v štartovom krúžku, naviac na náprotivnej strane hrebeňa...Štartovali sme netradične do 5..lebo sme v Poľsku...výsledky v ciely síce boli, no monitor slúžil organizátorom ktorí tiež behali a nie nám...ale prežili sme aj horšie...jedlo, nocľah bol v miestnom internáte takže to fungovalo štandartne.

Pokračovali sme 80 kou, no hneď na začiatku štartérov upozornil miestny správca lesa že je na súkromnom pozemku a že sme tu "ILEGALNO".. Vyriešili aj takúto maličkosť a za fajn počasia sme odbehli jednoduchý závod na mape z minulého roku, hoci propozície hovorili o mape Kozí chrbát...ale ako hovorí Kurt.." ako sa mení situácia tak sa mení taktika :-) ) tak aj my sme sa prispôsobili...Štartovali sme zas do 5, lebo organizátori nevedeli nejako synchronizovať čas štartu a cieľa. Po obede prebehlo vyhlásenie po ktorom sme nabrali smer domov. 

Terezka Kuriaková aktuálna Majsterka sveta v dorastenkách brala "iba" striebro, tak ako aj Katka Košútová, Zuzka Súkeniková bronz, keď v súčte bola lepšia len Agáta Kulicka z Poľska. Mužskú kategóriu vyhral Martin Košut ale vo farbách Slovenskej repre, veteránsku kategóriu zas najstarší Košutko.

Budúci rok to budú vraj aj Majstrovstvá Poľska, tak uvidíme...:-)

Košutko

25.11.2017 18:31

  Účasť potvrdili:

  Košutko,Janka a Pepe,Zuzka a Kubo,Maťo Košut,Danka s Adamkom,Mitko,

  Čierny,Katka,Terezka,Pipkoš,Viktória,Kurt + Tomáš,Vlčák ,Lukáš ....18+ Adamko :-)

  Malá zmena v programe...nebude fox ale bude krátka trať, pretože do soboty má nasnežiť...

  Vodiči nezabudnite reťaze alebo 4x4! Štart preteku plánujem na 13:00 Hod.

11.11.2017 18:12

Už tradične záver orienťáckej sezóny je pre nás prvý novembrový víkend. Vtedy sa koná v Poľsko - Slovenskom pohraníčí horský extrém v orientačnom behu. Členovia nášho oddielu nesmeli chýbať ani tento rok. Ja (Košutko) som zaknihoval 13x! No mali sme hneď dvoch nováčikov, Čierny vytvoril dvojicu s Viktóriou a Lukáš Račko s Martinom Košútom, Košutko na poslednú chvíľu dostal Aniku Šimečkovú, pretože Terezka ostala doma s chrípkou, podobne aj Martin Tomaskin s Gabikou. Našu zostavu ešte doplnila dvojica Jožo Šimeček s dcérou Bašou. Tí nakoniec obhájili minuloročné striebro. Čierny s Viki obsadili pekné piate miesto a Maťo s Lukym boli niekde v strede štartovného poľa. Počasie na jednotku, ubytovanie tiež, len moje koleno nevydržalo záťaž dolu kopcom a po 10 kilometroch som dokríval do cieľa...Kto to nezažil nepochopí...

Verím že budúci rok budeme zdraví všetci a dáme ďalšie GEzNO!

09.09.2017 18:42

Začiatok septembra je pre nás vrchol sezóny, nakoľko sa v tomto termíne konajú buď majstrovstvá sveta alebo európy. Tento rok nás privítalo kúpeľné mestečko na hraniciach Litvy a Poľskej republiky. S medajlovými ambíciami sme plný očakávania vyrazili smer Litva. Zázemie pre pretekárov bolo naozaj luxusné, tak ako sa patrí na vrcholné podujatie akým Majstrovstvá európy sú.

 

V prvom závode , foxoringu sme naše nádeje vkladali hlavne do Janky Macinskej, ktorá patri v tejto disciplíne k absolútnej svetovej špičke. Janka nesklamala ale medajla pre nás vysela príliš vysoko..( Janka bola zranená a viac ako pol roka nemohla riadne trénovať). Na rad už prišiel šprint, kde sme tiež čakali medajlové umiestnenie, veď Jakub a Martin v mužskej kategórií počas roka dosahovali sľubné časy. Podarilo sa im síce dostať do TOP 10, no medajla bola vysoko. Medajla pre slovensko predsa len prišla.Podarila sa Jožovi Šimečkovi a jeho manželke a hneď obe boli zlaté...Kúsok chýbal Čiernemu a mohli sme sa radovať aj my, no bolo to len nepopulárne štvrté miesto...No Čierny naznačil že má formu...

Hneď v prvej klasike na 2 metri to aj potvrdil a prvý krát získal individuálnu bronzovú medajlu! No a my sme ostatní sme počitali ale na medajli naše počty nestačili..:-). Posledná klasika sa bežala v rovnakom rovinatom teréne ako predošlé preteky, tak sme v napätí v cieli čakali na Jakuba a Martina... po spočítaní výsledkov sme sa nakoniec dopočítali na bronz v družstvách...No stále sme neverili, dokiaľ nebude medajla na krku chalanov...(organizátori dokázali vytvoriť taký chaos aký sa len tak nevidí, veď štartovka sa menila aj 5x za hodinu a nakoniec aj tak platila 6ta verzia)

Vyhodnotenie potvrdilo naše rátanie a Slovensko malo zásluhou Martina ,Jakuba a Adama bronzovú medajlu, keď od 4. Ruska nás delilo 25 sekúnd...

01.08.2017 19:58

WEYAC 2017

27.06.2017 09:07

Už 42. raz náš klub usporiadal tradičný pretek Kysucký Pohár. Tentokrát ale nie na Kysuciach ako bývalo zvykom,ale prvý krát na rovine neďaleko Šaštína. Cieľom tohto kroku bolo napodobniť terény ktoré našu "repre" čakajú onedlho v Litve. Na štart sa postavilo dokopy 161 pretekárov z Poľska , Česka, Ruska, Veľkej Británie a Slovenska. Teda konkurencia  obrovská, veď v elitnej mužskej kategórií štartovalo 7 mužov ktorí boli alebo dokonca sú majstrami sveta...Medzi ženami sa zišla tiež parádna konkurencia na čele s našou Majsterkou sveta Jankou Macinskou. Tá hoci to bol jej prvý pretek po zranení nohy, nesklamala a skončila druhá hneď za češkou Lehárovou. V elite mužov zvíťazil Ondrej Šimáček zo SZTM Pardubice a tak aj jeho meno bude navždy zapísané v histórií tohto najstaršieho preteku ROB v Európe! Nestratili si ani naši členovia, veď práve naše preteky rozhodli o tom že na Majstrovstvách Európy v Litve budeme mať na klasike v pásme 80m kompletné zastúpenie z nášho ROB klubu KYSUCA. Ani mladší pretekári nesklamali , keď naša nová nádej Paľko Cvopa dokonca stál na pomyselnom stupni víťazov keď v šprinte mu patrilo priebežné 3.miesto.

Organizačne sme túto veľkú akciu zvládli perfektne aj vďaka už zohratéme tímu usporiadateľov, pričom okrem pretekania naši členovia aj pomáhali organizovať. Pretek bol súčasťou  českého národneho rebríčka, aj to je dôkaz že naše preteky majú v zahraničí veľký kredit.! 

05.04.2017 11:00

Na konci marca sme absolvovali Mini sústredenie ROB, spojené s účasťou na pretekoch v orientačnom behu CESOM 2017. Privítalo nás super počasie (takmer 25 stupňov) a tak nič nebránilo trošku potrénovať. Najskôr po ubytovaní sme absolvovali asi 4 kilometrový orietačný beh ako prípravu na blížiaci sa OB CESOM. Orienťák postavil Mitko a pozbieral Čierny. 

Popoludní nás už čakala klasika, kde sme najskôr trénovali zákresy kontrol z dvoch stanovíšť. Najlepšie zámery mala prekvapujúco Terezka.. (na prvý krát veľmi dobre), potom sme sa rozbehli vyhľadať skryté vysielače. Trať postavil Košutko aj pozbieral...Večeru pripravil Čierny a opiekli sme Palkove klobásky na blízkom ohnisku (boli super), večer sme spoločne rozobrali deň aby sme sa poučili s chýb.

Ráno sme mali pripravené Mitkom jedno kolo šprintu, ktoré najskôr absolvovali dospeláci a až po tom deti, ktoré mali nad sebou počas celej trate kontrolu. Všetci sme sa zhodli že počas zimy sme toho veľa zabudli...

Poobede sme sa presunuli na orietačné preteky s centrom v Lakšárskej Novej Vsi. Absolvovali sme krátku trať s rozličnými výsledkami, no najlepšie sa darilo Katke a  Zuzke , Martin Košut mal tiež na dosah stupne víťazov. Večer sme opäť všetko zhodnotili a aj za účasti časti Martinského ROB klubu.

V nedeľu nás ale čakal long a veru mnohí sme už mali pár km za sebou tak s miernými obavami sme vyštartovali aj na LONG. Katka uhájila bedňu a takmer sa na ňu dostal aj Palko Cvopa ktorí štartoval sám v kategórií N, chýbali len sekundy...

Najbližšie o dva týždne nás čaká ROB sústredenie s nominačným foxoringom opäť v rovinatom teréne okolo Šaštína.

Sústredenia sa zúčastnili: Košut Ján, Košut Martin, Košutová Katarína, Súkeníková Zuzana, Kuriak Jakub, Kuriaková Terezka, Cvopa Palko, Poliaková Viktória, Mitelman Milan a Turský Ján.

Košutko

25.03.2017 19:11

Poslednú marcovú sobotu sme sa zúčastnili ako členovia OŠ Slavia Žilinská univerzita pretekov v orientačnom behu, ktoré sa konali neďaleko Slovenských hranic na Českej strane hranice na počesť nášho super kamaráta Toma Sikoru. Priestor zmapoval otec Mirek a tiž pripravil aj trate pre všetky kategórie a tak splnil aj sen Toma zmapovať les bez ktorého si on nevedel svoj život predstaviť. Autobus v počte 20 členov v slnečnom počasí sa vrátil domov včas a v poriadku a s krásnymi zážitkami a spomienkou na Toma!

Košutko

Zľava:Viktória,Terezka,Zuzka,Jakub,Košutko,Palko,Martin

07.03.2017 11:14

27.02.2017 18:51

Vo štvrtok 23.2.2016 sa konala na mestskom úrade v Kysuckom Novom Meste už tradičné vyhodnotenie najlepších športovcov, ktorí zviditelňujú naše mesto prostredníctvom vynikajúcich výkonv nielen doma ale aj v

zahraničí, prostredníctvom slovenskej reprezentácie.

Vyhodnotenie začalo príhovorom a poďakovaním primátora mesta Ing.Hartela.Potom už nasledovalo samotné ocenenie najlepších športovcov.

Náš ROB klub KYSUCA mal medzi ocenenými tiež svojich zástupcov. AJ keď Janka Macinská žije v Košiciach,predsa na pretekoch sa hrdo hlási k farbám nášho klubu, nebolo už možné prehliadnúť jej vynikajúci výsledok z majstrovstiev sveta, keď sa prvý krát stala rovno víťazkou. Škoda že si nemohla sama prevziať ocenenie, nakoľko noha v sadre jej ešte neumožňuje pohyb. Cenu za Janku preto prevzal Martin Tomaščin ako predseda klubu. Už 6x po sebe sa takéto ocenenie dostalo aj Katke Košutovej, ktorá doniesla o čosi menej cenejšiu medajlu- striebornú!

Keďže sme získali hneď dve ocenenia z nášho klubu a aby toho nebolo dosť, športová komisia rozhodla že titul tréner roka mesta KNM 2016 dostane opäť "náš" človek! ( Košut ján ) Úprimne povedané, celkom ma to prekvapilo ale zároveň aj samozrejme potešilo. Veď bez výsledkov dievčat a naopak by žiadne ocenenie nebolo...Celú paraádu môžete pozrieť TU:www.youtube.com/watch?v=1_uVbAXYQZs&t=2s (čas 9:30 az 12:00 )

 
 
1 | 2 | 3 | 4 >>