Novinky

10.08.2018 11:01

Pohár Lolka a Bolka ( Poľsko )

Cez prázdniny sa členovia nášho klubu zúčastnili prázdninových pohárových pretekov neďaleko hraníc v meste Bialsko-Biala. Nemali sme veľké očakávania že to bude pretek svetovej úrovne, išli sme hlavne preto že sa blíži vrchol sezóny MS2018 Kórea. No a naše predpoklady sa aj naplnili do bodky. Jednak konkurencia bola takmer nulová, neprišiel nik z Čiech ani z Ukrajiny, tak sme si zapretekali len s podmienkami ktoré pripravili organizátori..

Začínalo sa 2 metrom..Po úmorných horúčavách nás čakalo vcelku príjemné počasie aj keď hrozilo že dážď môže prejsť do riadnej búrky. Nestalo sa a dážď príjemne sťažoval podmienky na trati. Tú nám trošku sťažili aj organizátori,  keď  hneď nábehová kontrola bola hlboko v štartovom krúžku, naviac na náprotivnej strane hrebeňa...Štartovali sme netradične do 5..lebo sme v Poľsku...výsledky v cieli síce boli, no monitor slúžil organizátorom ktorí tiež behali a nie nám...ale prežili sme aj horšie...jedlo, nocľah bol v miestnom internáte takže to fungovalo štandartne.

Pokračovali sme 80 kou, no hneď na začiatku štartérov upozornil miestny správca lesa že je na súkromnom pozemku a že sme tu "ILEGALNO".. Vyriešili aj takúto maličkosť a za fajn počasia sme odbehli jednoduchý závod na mape z minulého roku, hoci propozície hovorili o mape Kozí chrbát...ale ako hovorí Kurt.." ako sa mení situácia tak sa mení taktika :-) )" tak aj my sme sa prispôsobili...Štartovali sme zas do 5, lebo organizátori nevedeli nejako synchronizovať čas štartu a cieľa. Po obede prebehlo vyhlásenie po ktorom sme nabrali smer domov. 

Terezka Kuriaková aktuálna Majsterka sveta v dorastenkách brala "iba" striebro, tak ako aj Katka Košútová, Zuzka Súkeniková bronz, keď v súčte bola lepšia len Agáta Kulicka z Poľska. Mužskú kategóriu vyhral Martin Košut ale vo farbách Slovenskej repre, veteránsku kategóriu zas najstarší Košutko.

Budúci rok to budú vraj aj Majstrovstvá Poľska, tak uvidíme...:-)

Košutko

05.07.2018 19:46

WYAC2018 Doksy CZ

Už po druhý krát sa mladé nádeje ROB ( žiaci a dorastenci ) stretli nie na európskom šampionáte ale rovno na svetovom. Hoci ani tentokrát čínska delegácia znova nedorazila. No aj tak špička nášho športu má sídlo v Európe. My sme v počte Mitko,Čierny, Pipkoš, Katka a Košutko prišli povzbudiť Slovenskú výpravu, najmä však členov nášho klubu. Ubytovali sme sa v neďalekom kempe a nasledujúce ráno sme vyrazili pripravený fandiť..v cieli.. Úvodná 80ka priniesla "len" dve miesta  v prvej desiatke v kategórií dorasteniek, keď Sofia Lilgová a Terezka Kuriaková obsadili 7 a 8 miesto. No súčtom ich vyrovnaných časov nám to prinieslo prvú bronzovú medailu...Ale ďalší deň nás čakal atraktívny šprint. Už divácka kontrola napovedala že dnes to bude Slovenský deň! A naozaj aj bol..Terezka Kuriaková nedala nikomu žiadnu šancu a takmer od druhej kontroly nezadržateľne kráčala k vytúženej zlatej medaile. V cieli mala takme 4 minútový náskok pred zatiaľ vedúcou Ukrajinkou. Kedže štartovala na začiatku kategórie, nemohli sme sa ešte naplno radovať. No keď som  pozrel jej medzičasy bolo mi jasné že dnes bude placka. Terezka napokon vyhrala svoj prvý veľký pretek a zaradila sa ku Katke a Janke Macinskej ako čerstvá majsterka sveta. ( musím na záver zas upiesť ďalšiu majstrovskú tortu) No a náš veľký úspech podčiarkla ešte Sofia Lilgová ktorá získala bronz len pár sekúnd pred oddielovou kolegyňou Alenkou Kubalovou. Večer sa teda hrala aj druhá časť Československej hymny..:-) Dočkali sa aj Turanci, keď Tomáš Jurčík vybojoval bronz, Michal Nosáľ ostal tesne za medailou.

Dvojmeter nám opäť zásluhou starších dievčat priniesol znova bronz, no to sme už sledovali doma na PC, pretože práca nás predsa len živí..:-) No určite to bol super zážitok, sme radi že sme boli naživo pritom.

link na výsledky: www.wyac2018.com/download/

Košutko

19.06.2018 09:41

43.KYSUCA cup

Ďalší už 43. pohár je šťastne za nami. Vrátili sme sa opäť na Klokočov do skoro už Beskydsých lesov.

Tento ročník taktiež patril do série Slovenského pohára a bol aj rozhodujúci v nominácií na MS  dorastu ako aj dospelých. Centrum pretekov na poskytla základná škola Klokočov, kde sa behom chvíľe z tried stali izby s originálnymi posteľami. 

Začínali sme na novej mape v okolí samotnej školy takže nebolo treba nikde cestovať. podrobné výsledky nájdete na webovej stránke pretekov. ( jediný slovenský pretek ktorý má svoj web!) no a poobede sme pokračovali na mape sudopark dvojmetrom, dosiaľ išlo všetko ako zvyčajne až kým neprišla rozhodujúca 80ka.

Pretože väčšina nášho oddielu sú aktívny pretekári, kontroly sú zamknuté a nestrážené. Počas 80ky došlo k vytrhnutiu antény z jedného z vysielačov niktorým z pretekárov! Najskôr sme si mysleli že kontrola bola chybne postavená a preto došlo k vytrhnutiu antény, no opak bol pravdou, len zázrakom sa to nestalo aj na ostatných pretože bezohľadnosť niektorých pretekárov bola taká že ešte ďalšie dve kontroly boli zničené tak akoby tadial prešlo minimálne stádo volov...Následne to viedlo k zrušeniu pretekov pre kategórie ktoré mali spomínanu kontrolu. Je to ponaučenie aj pre nás organizátorov do budúcnosti aby sme kontroly zabezpečili ešte dôraznejšie proti náhodnému poškodeniu. Ak to bolo úmyselné tak nepomôže nič..

Napriek tomu sa aj tým že počasievyšlo preteky vydarili, tradičná tombola odišla do Martina...Hodnotné ceny zas do rôzných kútov SR. 43 víťazom sa stal Peter Viskup z Rádioklubu TURIE! Čaká nás 44 pohár .

link :40-kysucacup.webnode.sk/

Košutko

25.11.2017 18:31

  Účasť potvrdili:

  Košutko,Janka a Pepe,Zuzka a Kubo,Maťo Košut,Danka s Adamkom,Mitko,

  Čierny,Katka,Terezka,Pipkoš,Viktória,Kurt + Tomáš,Vlčák ,Lukáš ....18+ Adamko :-)

  Malá zmena v programe...nebude fox ale bude krátka trať, pretože do soboty má nasnežiť...

  Vodiči nezabudnite reťaze alebo 4x4! Štart preteku plánujem na 13:00 Hod.

11.11.2017 18:12

Už tradične záver orienťáckej sezóny je pre nás prvý novembrový víkend. Vtedy sa koná v Poľsko - Slovenskom pohraníčí horský extrém v orientačnom behu. Členovia nášho oddielu nesmeli chýbať ani tento rok. Ja (Košutko) som zaknihoval 13x! No mali sme hneď dvoch nováčikov, Čierny vytvoril dvojicu s Viktóriou a Lukáš Račko s Martinom Košútom, Košutko na poslednú chvíľu dostal Aniku Šimečkovú, pretože Terezka ostala doma s chrípkou, podobne aj Martin Tomaskin s Gabikou. Našu zostavu ešte doplnila dvojica Jožo Šimeček s dcérou Bašou. Tí nakoniec obhájili minuloročné striebro. Čierny s Viki obsadili pekné piate miesto a Maťo s Lukym boli niekde v strede štartovného poľa. Počasie na jednotku, ubytovanie tiež, len moje koleno nevydržalo záťaž dolu kopcom a po 10 kilometroch som dokríval do cieľa...Kto to nezažil nepochopí...

Verím že budúci rok budeme zdraví všetci a dáme ďalšie GEzNO!

09.09.2017 18:42

Začiatok septembra je pre nás vrchol sezóny, nakoľko sa v tomto termíne konajú buď majstrovstvá sveta alebo európy. Tento rok nás privítalo kúpeľné mestečko na hraniciach Litvy a Poľskej republiky. S medajlovými ambíciami sme plný očakávania vyrazili smer Litva. Zázemie pre pretekárov bolo naozaj luxusné, tak ako sa patrí na vrcholné podujatie akým Majstrovstvá európy sú.

 

V prvom závode , foxoringu sme naše nádeje vkladali hlavne do Janky Macinskej, ktorá patri v tejto disciplíne k absolútnej svetovej špičke. Janka nesklamala ale medajla pre nás vysela príliš vysoko..( Janka bola zranená a viac ako pol roka nemohla riadne trénovať). Na rad už prišiel šprint, kde sme tiež čakali medajlové umiestnenie, veď Jakub a Martin v mužskej kategórií počas roka dosahovali sľubné časy. Podarilo sa im síce dostať do TOP 10, no medajla bola vysoko. Medajla pre slovensko predsa len prišla.Podarila sa Jožovi Šimečkovi a jeho manželke a hneď obe boli zlaté...Kúsok chýbal Čiernemu a mohli sme sa radovať aj my, no bolo to len nepopulárne štvrté miesto...No Čierny naznačil že má formu...

Hneď v prvej klasike na 2 metri to aj potvrdil a prvý krát získal individuálnu bronzovú medajlu! No a my sme ostatní sme počitali ale na medajli naše počty nestačili..:-). Posledná klasika sa bežala v rovnakom rovinatom teréne ako predošlé preteky, tak sme v napätí v cieli čakali na Jakuba a Martina... po spočítaní výsledkov sme sa nakoniec dopočítali na bronz v družstvách...No stále sme neverili, dokiaľ nebude medajla na krku chalanov...(organizátori dokázali vytvoriť taký chaos aký sa len tak nevidí, veď štartovka sa menila aj 5x za hodinu a nakoniec aj tak platila 6ta verzia)

Vyhodnotenie potvrdilo naše rátanie a Slovensko malo zásluhou Martina ,Jakuba a Adama bronzovú medajlu, keď od 4. Ruska nás delilo 25 sekúnd...

01.08.2017 19:58

WEYAC 2017

27.06.2017 09:07

Už 42. raz náš klub usporiadal tradičný pretek Kysucký Pohár. Tentokrát ale nie na Kysuciach ako bývalo zvykom,ale prvý krát na rovine neďaleko Šaštína. Cieľom tohto kroku bolo napodobniť terény ktoré našu "repre" čakajú onedlho v Litve. Na štart sa postavilo dokopy 161 pretekárov z Poľska , Česka, Ruska, Veľkej Británie a Slovenska. Teda konkurencia  obrovská, veď v elitnej mužskej kategórií štartovalo 7 mužov ktorí boli alebo dokonca sú majstrami sveta...Medzi ženami sa zišla tiež parádna konkurencia na čele s našou Majsterkou sveta Jankou Macinskou. Tá hoci to bol jej prvý pretek po zranení nohy, nesklamala a skončila druhá hneď za češkou Lehárovou. V elite mužov zvíťazil Ondrej Šimáček zo SZTM Pardubice a tak aj jeho meno bude navždy zapísané v histórií tohto najstaršieho preteku ROB v Európe! Nestratili si ani naši členovia, veď práve naše preteky rozhodli o tom že na Majstrovstvách Európy v Litve budeme mať na klasike v pásme 80m kompletné zastúpenie z nášho ROB klubu KYSUCA. Ani mladší pretekári nesklamali , keď naša nová nádej Paľko Cvopa dokonca stál na pomyselnom stupni víťazov keď v šprinte mu patrilo priebežné 3.miesto.

Organizačne sme túto veľkú akciu zvládli perfektne aj vďaka už zohratéme tímu usporiadateľov, pričom okrem pretekania naši členovia aj pomáhali organizovať. Pretek bol súčasťou  českého národneho rebríčka, aj to je dôkaz že naše preteky majú v zahraničí veľký kredit.! 

05.04.2017 11:00

Na konci marca sme absolvovali Mini sústredenie ROB, spojené s účasťou na pretekoch v orientačnom behu CESOM 2017. Privítalo nás super počasie (takmer 25 stupňov) a tak nič nebránilo trošku potrénovať. Najskôr po ubytovaní sme absolvovali asi 4 kilometrový orietačný beh ako prípravu na blížiaci sa OB CESOM. Orienťák postavil Mitko a pozbieral Čierny. 

Popoludní nás už čakala klasika, kde sme najskôr trénovali zákresy kontrol z dvoch stanovíšť. Najlepšie zámery mala prekvapujúco Terezka.. (na prvý krát veľmi dobre), potom sme sa rozbehli vyhľadať skryté vysielače. Trať postavil Košutko aj pozbieral...Večeru pripravil Čierny a opiekli sme Palkove klobásky na blízkom ohnisku (boli super), večer sme spoločne rozobrali deň aby sme sa poučili s chýb.

Ráno sme mali pripravené Mitkom jedno kolo šprintu, ktoré najskôr absolvovali dospeláci a až po tom deti, ktoré mali nad sebou počas celej trate kontrolu. Všetci sme sa zhodli že počas zimy sme toho veľa zabudli...

Poobede sme sa presunuli na orietačné preteky s centrom v Lakšárskej Novej Vsi. Absolvovali sme krátku trať s rozličnými výsledkami, no najlepšie sa darilo Katke a  Zuzke , Martin Košut mal tiež na dosah stupne víťazov. Večer sme opäť všetko zhodnotili a aj za účasti časti Martinského ROB klubu.

V nedeľu nás ale čakal long a veru mnohí sme už mali pár km za sebou tak s miernými obavami sme vyštartovali aj na LONG. Katka uhájila bedňu a takmer sa na ňu dostal aj Palko Cvopa ktorí štartoval sám v kategórií N, chýbali len sekundy...

Najbližšie o dva týždne nás čaká ROB sústredenie s nominačným foxoringom opäť v rovinatom teréne okolo Šaštína.

Sústredenia sa zúčastnili: Košut Ján, Košut Martin, Košutová Katarína, Súkeníková Zuzana, Kuriak Jakub, Kuriaková Terezka, Cvopa Palko, Poliaková Viktória, Mitelman Milan a Turský Ján.

Košutko

25.03.2017 19:11

Poslednú marcovú sobotu sme sa zúčastnili ako členovia OŠ Slavia Žilinská univerzita pretekov v orientačnom behu, ktoré sa konali neďaleko Slovenských hranic na Českej strane hranice na počesť nášho super kamaráta Toma Sikoru. Priestor zmapoval otec Mirek a tiž pripravil aj trate pre všetky kategórie a tak splnil aj sen Toma zmapovať les bez ktorého si on nevedel svoj život predstaviť. Autobus v počte 20 členov v slnečnom počasí sa vrátil domov včas a v poriadku a s krásnymi zážitkami a spomienkou na Toma!

Košutko

Zľava:Viktória,Terezka,Zuzka,Jakub,Košutko,Palko,Martin

1 | 2 | 3 | 4 >>