GEZnO 14.edícia Poľská republika

13.11.2015 12:55

Tradične posledným náročným orienťákom na konci sezóny, býva naša účasť na pretekoch v Poľsku.

Konali sa už po 14.krát. Prvý krát ako memoriál Jána Gracjasza, ktory až dosiaľ absolvoval všetky ročníky.

Žial tento rok sme naňho už iba spomínali, pretože náas navždy a náhle opustil.

Za náš ROB klub sa pretekov dvojíc zúčastnil Jakub Kuriak, spolu so Zuzkou Súkeníkovou štartovali v náročnej kategórií MIX. Košut Ján s dcérou Katarínou štartovali v kategórii R kde bolo prihlásených najviac až 31 dvojíc.

No a Martin Tomaščin spolu s Jožom Šimečkom štartovali v kategórií VM1. Našu  slovenskú výpravu doplnili ešte dve dvojice z Rádioklubu Turie, Veronika Dolníková a Danka Chovanová bežali ženy, Mitko s Čiernym zas VM2.

V prvej etape sa nám celkom darilo,pretože všetky dvojice stihly limit, Košutkovci sa držali na druhom mieste a Tomasčin so Šimečkom na treťom. Garmin hodinky niektorých dvojic ukazovali neuveriteľné veci..39km 1500 prevýšenie a čas 6:30...ale GEZno je už kultový horský orienťák a je len pre naozaj odvážných a trénovaných bežcov..

Druhá etapa bola o niečo kratšia ale i tak niektoré dvoji absolvovali trať znova nad 30 km.Tomaščin so Šimečkom to dotiahli až na druhú priečku, tak sme mali aj my zastúpenie na "bedni". Košutkovci klesli na nepopulárne štvrté miesto.

Prikladám aj pár foto z prvej etapy a foto našich medailistov.

FOX